як вибрати CMS

Сьогодні, ми разом з Вами розберемося, що ж таке CMS і для чого вона потрібна. В першу чергу давайте визначимо, що ж представляє із себе CMS? Content management system – це система управління контентом, яка відповідає за створення, зміна та обробка вмісту сайту. Такий собі рушій, який значно спрощує роботу контент-мейкерів, надаючи їм зручний інтерфейс для управління контентом, тому більше не потрібно “ритися” в коді, щоб додати нову статтю або ж банально оновити картинку. Кожен такий рушій має панель інструментів, за допомогою яких і здійснюються маніпуляції з вмістом.

У свою чергу, існує величезна кількість CMS систем, кожна з яких призначена для певних типів сайтів. Тому, стає актуальним питання, як вибрати CMS для сайту?

Відповіддю буде призначення Вашого сайту, адже в залежності від того, ведете Ви блог або ж ви є власником інтернет-магазину, системи управління контентом для кожного з них будуть сильно відрізнятися.

Давайте розглянемо 2 основних типів сайтів, і визначимо, яка CMS краще для кожного з них.

CMS для сайтів-портфоліо та блоги

CMS для сайта

Це один з найбільших сегментів сайтів в просторах інтернету, адже створити блог може кожна людина, а якісне портфоліо розробника або дизайнера буде набагато гармонійніше виглядати не на аркуші паперу, а відразу у вигляді виконаного проекту, тобто сайту.

Основна CMS для блогів була і залишається WordPress, як найзручніший і стабільний движок. Спочатку, CMS WordPress і створювався саме для блогів і невеликих інтернет-сайтів інформаційного характеру. Так, з часом, він сильно виріс і тепер при встановленні додаткових плагінів WooComerce можна “посадити” навіть інтернет-магазин. Але насправді, використовувати WordPress як систему для інтернет-магазину, дуже незручно, так як для таких цілей існує величезна кількість більш оптимізованих CMS.

Ще до однієї з CMS такого ж типу відноситься Joomla. Свого часу це була однією з кращих систем, яка швидко набрала популярність серед розробників, на якій було дуже зручно створювати сайти-візитки і блоги, пізніше в неї внесли і плагіни для інтернет-магазинів. На сьогоднішній день, дана CMS також користується відносною популярністю, але більше серед “старожилів” серед розробників, так як в порівнянні з WordPress, Joomla менш зручна система в плані управління контентом, хоча постійно і оновлюється. Можливо, незабаром ми і побачимо ребут приївся всім дідка, який знову завоює своє колишнє місце.

CMS для інтернет-магазинів

У чому різниця CMS від CMS для блогів і сайтів-візиток? Функціонал системи управління контентом інтернет магазину трохи ширше і сконцентрований саме на товарах, категоріях товарів, обробки замовлень, фільтрах і на багато іншого функціонал, який так необхідний для стандартного інтернет-магазину.

Лідерами на даному ринку CMS можна відзначити:

  • OpenCart
  • Prestashop
  • ImageCMS
  • 1C Bitrix

Поговоримо трохи окремо про кожну з представлених CMS для інтернет-магазину

CMS для інтернет-магазину

CMS OpenCart і Prestashop – в принципі дуже схожі між собою, як інтерфейсом, так і функціоналом. Кожна з цих систем управління контентом максимально заточена під інтернет магазин. Відстежувати замовлення? – Будь ласка. Редагувати товари в пару кліків? – Без проблем. Дуже зручні і зрозумілі у використанні не тільки для розробників і головний виконавчий директор фахівців, а й для контент-менеджерів і менеджерів для продажів. Звичайно, функціонал можна розширити за допомогою платних плагінів, відповідно заплатив – отримав більше можливостей для поліпшення юзабіліті сайту / дизайну.

ImageCMS – дуже цікава платформа в плані налаштування SEO. Оптимізатору дається широкий вибір інструментів для налаштування і прописування мета-тегів, сніпетів, а за допомогою платних плагінів і розширень можна легко і невимушено налаштувати SEO для фільтрів, просто застосувавши шаблони, які налаштовуються протягом години, а для величезних інтернет-магазинів це дуже навіть велика перевага. Компанія GS4B є Gold партнерами CMS ImageCMS для інтернет магазинів.

Ну і звичайно ж, найбезпечніша і широко функціональна CMS для інтернет магазинів – 1С Bitrix. Основна перевага – це, звичайно безпека. Система управління контентом Bitrix має кілька рівнів захисту від веб-атак і всіх відомих інтернет-вірусів. Встановивши додатково кілька модулів, Ви зможете встановити навіть одноразовий пароль для входу, захист від DDOS атак і багато іншого. Крім того, інтерфейс редагування товарів і категорій інтернет магазину також дуже радує. Єдине але – потрібно вміти працювати з даною системою, так як вона трохи специфічна і звичайний непідготовлений розробник навряд чи зможе розібратися з нею, тому, краще звернутися до фахівців, якими є команда розробки GS4B. Адже далеко не перший раз “чудо розробники”, думаючі що в CMS 1C Bitrix вносити зміни в коді можна також, як і в інших, зустрічаються з популярної 500-й помилкою Internal Server Error.

Тому, потрібно ретельно вибрати CMS, перед тим як садити сайт, визначиться з його основним напрямком, а вже потім починати розробку шаблону безпосередньо під обрану систему управління контентом. Якщо у Вас все ще виникли питання, як правильно вибрати CMS для сайту, задавайте свої питання нам в соц мережі або діліться думками в коментарях.